Zgodność Artisteer 4.0 z Internet Explorer

Szablony wykonane w nowej wersji programu Artisteer są zgodne ze wszystkimi nowymi popularnymi przeglądarkami. W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi przeglądarki Internet Explorer chcę wyjaśnić, iż w wersji 8 i starszych mogą wystąpić problemy z tą zgodnością. Szablony w nowej wersji wykorzystują HTML5 i CSS3. Internet Explorer w wersji poniżej 9 ma bardzo ograniczone wsparcie dla tych technologii stąd mogą pojawić się problemy z poprawnym wyświetlaniem szablonu w starszych wersjach tej przeglądarki.

W przypadku struktury szablonu gdzie jest wykorzystywany HTML5 problem zgodności z IE8 i starszych został rozwiązany poprzerz dołączenie skryptu JS, który podmienia nieobsługiwane znaczniki z HTML5 na starsze zgodne z IE.

W przypadku stylów CSS niestety rozwiązania nie ma ponieważ IE8 i starsze słabo wspierają CSS3. Stąd część efektów (np. gradienty, cienie itp.) nie są wyświetlane co sprawia, że szablon w IE8 i starszych wygląda nieco inaczej niż w programie Artisteer.

Producent jasno stwierdził, iż nie zamierza wprowadzać specjalnych obejść dla IE8 i jego starszych wersji bo przeglądarki te są przestarzałe i powinny być zaktuzliwoane do wersji 9 lub nowszej.

« Powrót do listy artykułów