1

Temat: Tworzenie szablonu html - pytanie

Witam.

Proszę o informację czy jest możliwość stworzenia strony html w Aristeerze z niezmienną ramką głównego okna strony, w której będzie się wyświetlała zawartość tekstowa poszczególnych podstron. Rozmiar okna niezależnie od ilości treści ma pozostać taki sam z ewentualnym pokazywaniem się paska przewijania w przypadku wiekszej ilości treści.

Czy jest jakaś opcja która to określa w programie.

2 (edytowany przez Crypt3r 2011-05-27 17:04:11)

Odp: Tworzenie szablonu html - pytanie

Witaj,

Oczywiście że jest to możliwe, a generalnie nieodzowne. To tak jakbyś tworzył nowy artykuł w Wordpressie, który ma już swój ustalony wygląd. Niestety nie da się tego zmienić. Jak już zrobisz widok artykułu to już on zostaje niezmienny, no chyba, że zapiszesz sobie gdzieś .artx'a (zachowasz na dysku) i później będziesz go modernizował czego nie polecam bo z własnego doświadczenia wiem, że lepiej jest zostawić stały wygląd.

Crypt3r.pl - grafika, stronki, skrypty.
Start: 26.07.2015.

3

Odp: Tworzenie szablonu html - pytanie

A mógłbyś mnie poprowadzić troche dokładniej gdzie wejść w opcje edycji Artisteera żeby to zrobić mam na myśli niepowiekszającą się ramke i czy to trzeba robić oddzielnie do każdego artykułu czy można globalnie. Nie znam Wordpresa także porówniania z nim niewiele mi mówią smile

4

Odp: Tworzenie szablonu html - pytanie

Tak jak wspomniałem oddzielnie dla każdego artykułu nie zrobisz.

Aby zrobić ramkę a także tło lub przezroczystość dla pojedynczego artykułu wystarczy że wejdziesz w zakładkę: Artykuły a z Narzędzi wybierzesz: Stylizowanie, następnie wystarczy dobrać Czcionki, tło i dodatkowe efekty wizualne.

Crypt3r.pl - grafika, stronki, skrypty.
Start: 26.07.2015.

5

Odp: Tworzenie szablonu html - pytanie

Nie zrozumieliśmy się. Mi chodzi o to czy jest możliwość ustawienia sztywnych rozmiarów strony chodzi o rozmiar góra - dół. Normalnie jest tak że jak jest więcej treści to strona sie rozwija w dół jeśli mniej to się zwija. CHodzi o to żeby była cały czas taka same wielkość, żeby się nie rozwijała, ograniczyć ją na dole i w przypadku większej ilości treści żeby pojawił sie pasek prezwijania w określonej przestrzeni strony. Nie wiem czy wystarczająco to wyjaśniłem.

6

Odp: Tworzenie szablonu html - pytanie

No to takiej opcji w Artisterze nie ma. Musisz odnieść się do skryptów JS.

Crypt3r.pl - grafika, stronki, skrypty.
Start: 26.07.2015.