1

Temat: Różne style modułów

Witam
czy komuś udało się stworzyć dodatkowe style dla modułów oprócz :  'art-block' i 'art-nostyle' .

Chciałem dopisać niezależny styl, ale szablon blokuje jego wyświetlanie. wypluwając cały czas te same wzory tabelek. może komuś udało się zmodyfikować na tyle szablon ? i chciałby się podzielić tymi cennymi informacjami

2 (edytowany przez qwerty 2010-04-12 23:08:59)

Odp: Różne style modułów

Witam, też mam z tym problem. Np. w nowej wersji Artisteer-a 2.4 moduł "banner1" został sformatowany bez marginesów, więc umieszczenie w nim moda "gdzie jesteś" nie komponuje się z resztą szablonu. Proponuję, aby kolejne wydanie 2.4 miało możliwość ustawień tych modułów. Może ktoś zna rozwiązanie jak "z palca" zmienić marginesy w banner1?

3

Odp: Różne style modułów

A jednak da się dopisać własny styl. Kwestja tylko co chcesz zmienić? Czy moduł z art-style czy moduł art-nostyle?
Ja robię tak:
1. Tworzę nową klasę w CSS-e i nazywam tak jak moduł, który zmieniam z przyrostkiem art-.
2. W index.php szukam miesca, gdzie moduł jest umieszczony i zmieniam wartość CLASS na nową.
3. Jak wciąż nie działa nowy styl modułu to w zapleczu w ustawieniach wpisuje przyrostek  klas CSS modułu jak w CSS-e z pominięciem frazy art-.

4

Odp: Różne style modułów

Witam,
Polecam przeczytać to:
http://artisteerwiki.com/index.php?titl … s_Suffixes
http://www.artisteer.com/?responsesPage … forum_post

Natomiast ja w 2.4 rozwiązałem to następująco:
początek tak jak w linku powyżej
czyli generujemy 2 szablony, jeden główny a drugi ze zmienionym blokiem, kopiujemy co trzeba (images i fragmenty kodu css) i nadajemy wybrana nazwe,
i teraz dużo prościej, w pliku modules.php i functions.php również DODAJEMY wybrany fragment kodu z drugiego szablonu- w function.php zaczynamy od:
function artxBlock a kończymy na <?php
       return ob_get_clean();
   }
czyli funkcje nowego bloku i oczywiście zmieniamy nawy przedrostków na nowe(artxTWOJA NOWA NAZWA PRZEDROSTU).
W modules dodajemy nasz nowy przedrostek w tej czesci kodu:
$style = isset($attribs['artstyle']) ? $attribs['artstyle'] : 'art-nostyle';
  $styles = array(
    'art-nostyle' => 'modChrome_artnostyle',
    'art-block' => 'modChrome_artblock',
    'art-blueblock' => 'modChrome_TWOJA NOWA NAZWA PRZEDROSTU',
    'art-article' => 'modChrome_artarticle',
    'art-vmenu' => 'modChrome_artvmenu'
  );
oraz wklejamy z naszego drugiego szablonu fragment bloku :
function modChrome_TWOJA NOWA NAZWA PRZEDROSTU($module, &$params, &$attribs)
{
  if (!empty ($module->content))
    echo artxblueBlock(($module->showtitle != 0) ? $module->title : '', $module->content);
}

i tyle gotowe
na koniec pozostaje w adminie wybrać nasz nowy przedrostek
u mnie działa doskonale
(przepraszam jeśli opis jest mało jasny i czytelny)
POZDRAWIAM