1

Temat: Problem z szablonem w IE

Witam!
Wykonałem próbny szablon do J2,5 za pomocą Artistera 4.0 (4.0.0.58475).
W nagłówku umieściłem kilka slajdów i kształt półprzeźroczysty na którym umieszczony jest slogan i nazwa strony. W momencie dodania kształtu - w IE przestał się wyświetlać nagłówek! Nie ma slajdów, nazwy, sloganu ani kształtu...  W Firefoxie, Chromie  i Operze wszystko jest OK. Po usunięciu kształtu - działa we wszystkich przeglądarkach. Adres strony www.ratujmdk.wirtula.pl
Jakieś rady?

2

Odp: Problem z szablonem w IE

Witam.
Jaka wersja IE? Bo IE8 nie jest wspierane przez szablony z Artisteer-a 4.0.

pozdrawiam

3

Odp: Problem z szablonem w IE

No niestety - WinXP więc i IE - 8,0... I ogólnie szablon działa - tylko nie wszystkie elementy działają - jak np kształty w nagłówku...

4

Odp: Problem z szablonem w IE

na Firefox, Chrome, IE 9 śmiga jak talala.

5

Odp: Problem z szablonem w IE

Witam serdecznie w tych przeglądarkach wszystko działa po prawnie tylko w tym IE w starszych wersjach jest problem i manu też sie wyświetla po prawnie w tych wszystkich pozostałych przeglądarkach doszedłem do tego robiąc testy . A poza tym niewie Pan czy firma planuję zmienić to że by Artisteer  4.0 też obsługiwał IE w starszej wersji?? Pozdrawiam wszystkich smile

6

Odp: Problem z szablonem w IE

Moim zdaniem to nie Artisteer powinien być dostosowany do IE 7/8 tylko IE powinien być wreszcie dostosowany do istniejących i obowiązujących standardów. Niestety nie zanosi się na to - trzeba mieć nadzieję, że większość użytkowników komputerów przeniesie się w końcu na Firefoxa, Chroma, Operę lub w ostateczności na IE9 - niestety to ostatnie to transakcja wiązana z Windows 7/8.
Małe są szanse na dostosowanie Artisteera w dół - czyli rezygnację z niektórych ciekawych elementów layoutu stron...
Celowe byłoby natomiast wydanie/opublikowanie listy nieobsługiwanych technik przez IE - żeby wiedzieć jakie skutki przyniesie użycie konkretnego rozwiązania w przypadku IE!