Temat: Szablon allegro w Artisteerze

Witam

Jest coraz więcej zapytań w Google jak za pomocą Artisteer'a stworzyć szablon na Allegro. Nie wielu wie co ma począć, bo allegro zablokowało wstawianie zewnętrznych stylów css i javascript. Z tego co się dowiedziałem to trzeba wstawić css w kod html. Ale wychodzi na to, że to nie wszystko.

Proszę więc tutaj kogoś kompetentnego o wyjaśnienie krok po korku co należy zrobić aby poprawnie umieścić szablon Artisteera eksportowany do HTML/CSS w aukcji allegro. Myślę, że to pomogłoby całej masie ludzi, który za pomocą tego świetnego programu chcieliby stworzyć szablon allegro.

Mam nadzieję, że znajdzie się niebawem tutaj taka osoba, która swoją wyrozumiałością i dobroczynnością pomoże. smile

Pozdrawiam serdecznie!
R.

2

Odp: Szablon allegro w Artisteerze

Witam.
Wg mnie należy:
1. Wyeksportować szablon jako stronę internetową
2. Znaleźć w kodzie szablonu znaczniki <script i <link rel="stylesheet" i znaleźć zewnętrzne pliki do których znaczniki się odwołują
3. Wstawić zawartość zewnętrznych plików skryptów i stylów do kodu szablonu (np. zaraz po znaczniku body). Ze względu na duże rozmiary plików skryptów należy sprawdzić czy skrypty są w ogóle potrzebne na stronie bo jeśli nie są wykorzystywane to nie trzeba ich wstawiać.
4. Pozostawić w szablonie tylko to co jest wewnątrz znacznika <body>
5. Wgrać obrazki na własny serwer lub na jakiś hosting obrazów
6. Podmienić ścieżki src dla obrazków lub teł dodając adres zewnętrznego serwera.
7. Przetestować czy działa.

pozdrawiam

3

Odp: Szablon allegro w Artisteerze

I to jest przykład dobrego człowieka smile
Pełen szacunek dla Pana/Pani, wszystko działa jak należy. Dziękuję serdecznie za pomoc w imieniu swoim jak i wszystkich tych, którzy do tej chwili nie znaleźli rozwiązania tego problemu, bądź nie wiedzieli jak sie do tego zabrać.

Pozdrawiam serdecznie!
R.

4

Odp: Szablon allegro w Artisteerze

Witam.
Dzięki. Pisałem trochę z głowy. W związku z tym, że chciałbym wydać bardziej szczegółowy poradnik a nie wiem czy to co napisałem jest do końca jasne mam kilka pytań:
1. Czy pozostają jakieś nierozwiązane problemy?
2. Czy szablon aukcji wygląda identycznie jak w programie Artisteer?
3. Czy możesz podać przykład aukcji zrobionej z szablonu wykonanego w programie Artisteer?

pozdrawiam

5 (edytowany przez bassowy 2012-10-22 21:38:21)

Odp: Szablon allegro w Artisteerze

Ad. 1
Moim zdaniem nie ma żadnych problemów. Jest tylko jeden szczegół, po wklejeniu kodu szablonu do edytora tekstowego allegro nie uzyskamy podglądu dopóki nie przejdziemy do edytora graficznego. Po prostu po wklejeniu kodu do edytora tekstowego przechodzimy do edytora graficznego, tam dopiero zobaczymy już podgląd a Allegro uporządkuje kod tak jak chce.

Ad. 2
Tak szablon wygląda dokładnie tak jak w Artisteerze.

Ad. 3
http://www.fabrykawitryn.pl/aukcjaszablon/
Tutaj ostrzegam, treść nie jest spójna z wątkiem głównym aukcji - robiłem na szybko szablon. Nie wystawiam teraz żadnej aukcji i jestem zmuszony do podesłania szablonu w takiej wersji - jest to jeden plik .html - po skopiowaniu kodu z tego pliku wszystko działało jak należy w Allegro.

KILKA UWAG:
1. Jak widać, w podglądzie w przeglądarce nie czyta polskich znaków. Po wklejeniu kodu do Allegro znaki wyświetlają się prawidłowo (nie wiem, czy to ja źle coś zakodowałem czy po prostu tak jest)
2. W dotychczasowych "poradnikach" tworzenia szablonów allegro w artisteerze było pisane, aby wkleić kod CSS w sekcji <head>. Nic bardziej mylnego, wklejamy go tak jak napisałeś do sekcji <body> z tym, że na początku wstawiamy znaczniki <style css/text> a na końcu </style>
3. Nie sprawdzałem jak (i czy w ogóle) działa wklejenie kodu javascript - póki co próbowałem tylko css.
4. Po wgraniu zdjęć na własny serwer, trzeba pamiętać aby zmienić URL nie tylko w html szablonu ale i w CSS, ale to pewnie wiesz. Ja miałem problem, bo po zmianie URL w CSS nie wyświetlały się zdjęcia, a problem leżał w tym, że nie usunąłem ' na końcu i na początku URL'a. smile
5. Po wklejeniu kodu szablonu w Allegro na pewno ujrzymy mimo wszystko informację, że kod zawiera niedozwolone znaczniki etc. Jeżeli szablon w podglądzie wygląda tak jak należy to po protu ignorujemy ostrzeżenie - bez żadnych konsekwencji.

To chyba wszystko. Jak coś mi się przypomni to na pewno dopiszę. W razie pytań to jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam
Rafał.

6 (edytowany przez bassowy 2012-10-22 21:42:13)

Odp: Szablon allegro w Artisteerze

I jest problem.
W allegro nie działa szablon zrobiony w Artisteer 4 w HTML5. Wyświetla się poprawnie, ale allegro zjada cały nagłówek, a dokładnie sekcję art-header.
Do tej pory robiłem szablon allegro w Artisteer 3.1 i było ok. Dzisiaj robiąc w Artisteer 4 napotkałem ten problem z nagłówkiem. ;/

Może ktoś znajdzie rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam

7

Odp: Szablon allegro w Artisteerze

Witam.
Artisteer 4.0 w szablonach korzysta z nowych znaczników HTML5. Rozwiązaniem jest specjalny skrypt dołączany w nagłówku, który dla IE<9 podmienia znaczniki na starsze odpowiedniki. Tak więc można dołączyć kod skryptu do szablonu podobnie jak w przypadku stylów bądź ręcznie podmienić nowe znaczniki na starsze.

pozdrawiam

8

Odp: Szablon allegro w Artisteerze

Witam

Zrobiłem szablon wg powyższych wskazówek w A3.1. Niestety napotkałem dziwne zachowanie po stronie allegro. Mianowicie wklejam przygotowany (scalony kod html i css) do edytora tekstowego, następnie przełączam go na tryb graficzny i widzę szablon dokładnie taki jak ma być. W następnym kroku, czyli "podsumowanie" powinien szablon wyglądać tak samo. Niestety w tym momencie szablon się rozjeżdża, brak odpowiedniego tła, nagłówek przesuwa się tak, że zaczyna się od połowy strony ... siedzę i szukam przyczyny, już mi troszkę ręce opadają ....
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ?

pozdrawiam

9 (edytowany przez panda86 2013-03-08 14:07:16)

Odp: Szablon allegro w Artisteerze

mam dokładnie ten sam problem z nagłówkiem.. a raczej jego brakiem wink sposób jednak na to jakiś jest.. bo szablonów na allegro z grafikami w ble jest od i troche. Czy możemy prosić o wsparcie ze strony admina.. lub kogos kto ogarnia bardziej html/css? BARDZO prosze smile mam szablon, jednak nie moge go zastosowac.. troche to irytujace.

10

Odp: Szablon allegro w Artisteerze

Witam
Postanowiłem odświeżyć temat bo siedzę nad tym od rana i dzięki wam mam postęp, jednak od godziny utknąłem w dokładnie tym samym miejscu co koledzy. Nagłówek, po prostu znika na dalszych zakładkach allegro dokładnie tak jak opisuje to "basowy","motonita" i "panda86". Bardzo proszę o dalsze wskazówki np. od admina bo dotychczasowe były bardzo pomocne krótkie i węzłowate. (dodam że podmieniałem znaczniki na starsze odpowiedniki tak jak sugerował to admin)
Pozdrawiam.:)

11

Odp: Szablon allegro w Artisteerze

Witam wszystkich.
Czy kto moze mi pomoc w tej kwestii. Siedze nad tym juz pare dni ale nic nie wychodzi. Moze ktos moglby mi podeslac jakis przyklad.
Z gory dziekuje

12

Odp: Szablon allegro w Artisteerze

Witam,
Przylącze sie do tematu.
Zrobilem szablon w Artisteer, wyeksportowałem jako szablon strony internetowej.
Wszystko to co mi potrzebne zawarłem w index.html.
Strona w przeglądarce wyswietla sie prawidlowo, w podglądze szablonu Allegro tez. Ale jesli chce zrobic podsumowanie aukcji to wyswietla mi, ze sa nieprawidlowe znaki i po automatycznym poprawieniu przez Allegro wycina caly kod zawarty między <style css/text> </style>.
Podsiwetla na czerwono:
!Importanat
after
before
margin: -50px
sa to funkcje zawarte w css.

Prosba o porade co z tym zrobic

13

Odp: Szablon allegro w Artisteerze

Witam, mam taki problem, a mianowicie zrobiłem sobie projekt szablonu allegro tak na gotowo, biorę publikuj, i program tworzy oprócz HTM również jakieś inne pliki JS , CSS. ale mniejsza z tym. Pytanie jest takie jak teraz zrobić żeby ten szablon działał na allegro?
1. Muszę wrzucić wszystkie obrazki z folderu images na jakiś serwer.
2. podmienić w pliku html linki od obrazków, tylko jak to zrobić bo po nazwach nie idzie ich odnaleźć ;/
3. Trzeba coś więcej ?

Prosiłbym o pomoc albo jakieś wskazówki jak to zrobić, z góry dziękuje.