1 (edytowany przez panda86 2013-04-02 01:43:14)

Temat: Szablony dla Allegro.. - robimy wspólnie -> HOW TO?!

Witam, pytanie mam następujące - co zrobić aby można było zastosować zrobiony szablon w Artisteer'ze na Allegro?

Myślałem że będzie łatwo.. ale nie jest smile jeżeli już mamy gotowy szablon, eksportujemy go do html'a, następnie trzeba połączyć kod html z css w jednym pliku...
.
.
.
EDIT:

Witam ponownie,

ten temat miał nieco inną nazwę jak i jego zawartość... niestety zero odpowiedzi, nie wiem czy to z braku wiedzy czy czego.. a może po prostu mało kto tutaj zagląda (łącznie z adminem, który nie musi być alfą i omegą, jednak uważam że powinien dołożyć wszelkich starań aby pomóc rozwiązać problem, lub przekazać go odpowiednim osobą, które rozprowadzają to oprogramowanie). Ale przejdźmy do rzeczy...:

Jako że nikt mi nie pomógł z szablonem tutaj jak i na innych forach, postanowiłem sobie przypomnieć parę rzeczy oraz metodą prób i błędów dążyć do zrobić w pełni działającego szablonu. Nie wiem czy sobie poradzę ze wszystkim, dlatego bardzo mocno proszę o wsparcie osób które mają pojęcie o html/css.

FAQ - jak przygotować szablon aukcyjny na allegro! (opis ten będę poprawiał/aktualizował).
Edycja dla zupełnych laików - starałem się opisać każdy krok najbardziej łopatologicznie jak się dało, myślę że każdy sobie poradzi wink


1. Przygotuj szablon w programie Artisteer 3 (można go pobrać klikając: <a href="http://www.artisteer.com/media/p4/files/Artisteer.3.1.0.56360.exe"> TUTAJ </a> - wersja dla Windows, po instalacji aktywację przeprowadź z posiadanym już kluczem aktywacyjnym, można używać każdej wersji programu w jednym czasie na jednej licencji).

2. Zakładam że masz już swój szablon gotowy - teraz klikamy:
Plik -> Eksportuj -> HTML.
Zapamiętaj nazwę katalogu oraz miejsce w którym zapisałeś swój projekt.

3. Musimy skopiować wszystkie pliki graficzne na serwer - jeżeli ktoś nie będize wiedział jak, rozwinę ten punkt... ja wrzucałem na swój, ale można na darmowe serwery np, Photobucket itp.

4. Teraz przyda Ci się program typu "Notepad++" sam takiego używam, ponieważ jest on dla mnie prosty, bardzo przejrzysty, nie obciąża systemu i w zupełności wystarczy do naszych potrzeb smile Jeżeli już mamy nasz program otwieramy w nim plik:
page.html (klikamy na ten plik PPM [prawym przyciskiem myszy] a następnie wybieramy"Edit with Notepad++").

Tutaj od razu dokonujemy następującej zmiany:

znajdujemy znacznik "<body>" stawimy kursor za nim, następnie "enter" i wklejamy taką zawartość:

<style css/text>

Tutaj należy umieścić zawartość pliku style.css

</style>

4. Teraz otwieramy za pomocą zwykłego notatnika plik "style.css", gdzie dokonujemy następujących zmian:

szukamy dokładnie takich fragmentów:

background-image: url('images/Bottom_texture.jpg');

gdzie w każdym z nich (tych fragmentów tongue ) musimy zmienić ścieżkę do miejsca gdzie trzymamy pliki, np:

jeżeli mamy własny FPT, to wgrywamy cały folder "images" na serwer, oczywiście możemy dowolnie edytować jego nazwę, tylko należny pamiętać o poprawnych ścieżkach!

background-image: url('ht tp: //w w w. nazwatwojegoserwera .pl/images/Bottom_texture.jpg');

jeżeli na darmowe serwery plików, to ścieżka będzie wyglądałą podobnie do tej:

background-image: url('ht tp: //serwerplikow .pl/Bottom_texture.jpg');

a następnie kopiujemy jego zawartość, którą następnie wklejamy do otwartego przed chwilką pliku "page.html" w "Notepad++" we wcześniej przygotowanym miejscu.

5. Całość zapisujemy:
Plik -> Zapisz
LUB
3'cia ikonka od lewej
LUB
skrótem (tutaj warto zapamiętać skróty takie jak:
CTRL + S - zapisz
ALT + TAB - zmiana okna - trzymaj ALT i naciskaj TAB - a będziesz zmieniał okna, kiedy wybierzesz odpowiednie puszczasz ALT i gotowe - polecam, praca jest szybsza).

7. Kolejnym krokiem jest...

CDN.

2 (edytowany przez panda86 2013-04-02 02:19:35)

Odp: Szablony dla Allegro.. - robimy wspólnie -> HOW TO?!

Post pod postem, ponieważ:
- nikt inny nie odpowiedział w temacie
- nie chce rozpoczynać nowego tematu
- temat po zmianach musi wypłynąć na górę wink
- rezerwuję miejsce 2 odpowiedzi, jeżeli wykorzystam maksymalną ilość w 1,  chciałbym żeby wszystkie najważniejsze informacje były w jednym miejscu a nie rozsiane po wątku


problem z forum..:
- brak możliwości dodawania poprawnych ścieżek do serwerów - tylko 1 link?! dlatego wyżej jeżeli będę podawał przykłady to proszę pamiętać że w adresach www nie ma być żadnych spacji, ani przed nimi, jak i za nimi...
Czy admin może pomóc?

Potrzebuję kogoś kto potrafi:
- usunąć niepotrzebny kod z css / zamienić znaczniki na te które allegro nie blokuje
- testera który wskaże miejsca powodujące błędy / rozjeżdżanie się szablonu
- zrobić dodatek do Artisteera który podczas eksportu robiłby wszystko za nas.. smile i wrzucić go do marketplace - tutaj proszę tylko poważne osoby do współpracy!!!
- czy jest program, który blokuje te same znaczniki css co allegro.. - chciałbym taki wynalazek żeby samemu sprawdzać szablony i edytować je bez konieczności logowania się na allegro i |"wystawiania przedmiotu"?



Problemy które nie pozwalają mi w pełni uruchomić szablonu na allegro:
1. szablon w dalszym ciągu się rozjeżdża w następujący sposób - tło w programie jest stałe, natomiast zawartość się scrolluje (przewija), w aukcji wygląda to tak jakby tło nie było sztywne, scrolluje się tak samo jak zawartość.
2. brak koloru tła - obrazek tła jest
3. brak odpowiednich kolorów nazwy oraz sloganu
4. brak tła (to miałem z przezroczystością0, w blokach

w edytorze wizualnym natomiast jest OK!


Na dniach wrzucę szablon testowy, na którym będziemy mogli pracować i wprowadzać zmiany i wrzucać tutaj je jako kod, o ile ktoś pomoże.

chciałbym też zrobić prawie identyczny szablon w aktualnej wersji programu i sprawdzić jakie zmiany on wprowadza oraz co trzeba zmienić żeby można było korzystać z aktualnej wersji, ponieważ jest wygodniejsza (więcej opcji na wierzchu, według mnie).