Temat: Artisteer 4 - pierwsze kroki i pierwsze problemy, czy ktoś mi pomorze?

Witam Wszystkich!

To mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość tongue Otóż, od niedawna, bo od jakichś 2-3 dni staram się działać w Artisteer 4. Zrobiłem już nawet szablonik który mi się całkiem podoba ale mam w związku z nim kilka problemów. Mianowicie:
1. Nie wiem jak ustawić gradient głównego obszaru tekstu tak aby był taki sam jak w stopce. Znalazłem opcję wypełnij ale nie mogę dojść do gradientu...
2. Próbowałem samodzielnie stworzyć w lewej kolumnie formularz logowania i... nic, ale jak wstawiłem proponowany układ strony to sam się pojawił, z tym że nie mogę go w żaden sposób edytować a jedynie skasować go i poprawić wygląd okien i przycisku. Nie mogę nawet zmienić koloru tekstu... Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak zrobić taki formularz od podstaw w takim miejscu w jakim go potrzebuję?
3. jest to chyba najważniejszy punkt, gdyż po eksportowaniu awartości do joomla 2.5 pojawia się szereg nieścisłości w porównaniu z tym co mam w Artisteer. Mianowicie: w edytorze, w stopce mam ikony portali społecznościowych i chciałbym aby tam zostały, a tymczasem po eksporcie do joomla znikają. Wspomniany wyżej formularz przesuwa się i na przykład okienko "na ptaszka zapamiętaj mnie" znajduje się poniżej tekstu zamiast obok niego tak samo jak wszystkie inne podpisy... Pojawiają się jakieś odnośniki joomla do sklepów internetowych a po zalogowaniu się na stronę pojawia mi się taka mała ikonka kartki i pisadła po kliknięciu której jestem odsyłany do jakiegoś rodzaju formularza kontaktowego/edycjii...

Będę wdzięczny za wszystkie rady jakich możecie mi udzielić.
Pozdrawiam

2

Odp: Artisteer 4 - pierwsze kroki i pierwsze problemy, czy ktoś mi pomorze?

Joomla to system zarządzania treścią ... nie można od tak tego zrobić pod Artisteer'em.
Program daje Ci możliwość zapanowania nad wyglądem poszczególnych elementów - sam jednak musisz je wdrożyć -> moduły ...
Zobacz na pozycje: http://www.artisteer.com/?p=help_joomla#joomla1.
Masz np. moduł logowania pod joomla i przypisujesz mu pozycję jaką chcesz. Ustawiasz jeszcze klasę css jaka Cię interesuje i gotowe.

3

Odp: Artisteer 4 - pierwsze kroki i pierwsze problemy, czy ktoś mi pomorze?

Powiem tak z mojego doświadczenia:

W aRtisterze stwórz tylko szkielet strony (templatkę)

Treść czyli wypełnienie i pozostałe moduły zostaw Joomli.