1

Temat: Problem z polskimi znakami

Mam wersję 4.2.0.60623. Podczas eksportu do szablonu joomli coś się dzieje z polskimi znakami. W projekcie wyświetlają się poprawnie, a po wgraniu na stronę już ich nie ma. W zamian � - takie coś. To najprawdopodobniej coś z ustawieniami komputera/Artistera, bo szablon wyeksportowany z innego komputera jest poprawny. Czy macie jakieś pomysły? Język komputera i Artisteera - polski.

2

Odp: Problem z polskimi znakami

Jeżeli masz taką możliwość sprawdź na serwerze jakie jest kodowanie bazy danych - tam bym szukał problemu, a co się dzieje jeśli eksportujesz do zwykłego szablonu HTML i otwierasz lokalnie ?

3

Odp: Problem z polskimi znakami

Jeżeli eksportuję do HTML to polskie znaki są. Ale nastąpił mały postęp. Okazało się, że gdy uruchomiłem program jako inny użytkownik (wykorzystałem profil żony), to polskie znaki są. Jeszcze nie wiem, co wpływa na takie zachowania Artisteera, ale jak się dowiem, to napiszę. Może komuś się przyda.

4

Odp: Problem z polskimi znakami

Przy eksporcie szablonu w opcjach w Artisteerze należy jako język tekstu zaznaczyć "Rozszerzony łaciński".

5

Odp: Problem z polskimi znakami

Temat może trochę odległy ale wyskoczył mi ten sam problem. Co dziwne było ok i nigdy nie robił mi problemu z polskimi znakami. Robię ostatnio kilka stron dla siebie  i wszystkie były ok. Dopiero 2 dni temu zaczęły się problemy. Czytałem już wiele rozwiązań i większość dotyczyły wcześniejszych wersji artisteera. Tu niby nie powinno się to dziać a się dzieje. Nie wiem jak to naprawić. Podejrzewam już powoli producenta który zmusza tym do wykupienia licencji przedłużającej mimo iż niby nie trzeba. Dziwne bo 3 dni temu ok a od 2 dni już nie. Kto ma jakieś pomysły?

6

Odp: Problem z polskimi znakami

Wciąż borykam się z tym problemem. Pomoc techniczna odezwała się tylko raz i to nie od razu tylko musiałem napisać 3 razy. Poprosili mnie o linki do stron gdzie są błędy i umarło. Zero odpowiedzi. Na moje kolejne maile i zawarte w nim pytania oraz sugestie nie odpisali też. Jedyną pomoc uzyskałem od Wojtka który założył ten wątek. Napisał do mnie że on założył nowego użytkownika na komie i z niego uruchomił artisteera. Znowu zaczął poprawnie działać. Ja niestety nie chcę tego tak robić bo to mi się mija z celem. Musiałbym wszystkie programy aktywować ponownie na nowym użytkowniku. Mam tu inne pytanie - czy ktoś reklamował kiedykolwiek produkt? Ten program? Jak tak to jak to zrobić bo dla mnie on jest wadliwy i nie to zakupiłem. Spróbuje jeszcze odinstalować i ponownie zainstalować program, jednak obawiam się że mój klucz straci ważność. Nie pamiętam ile razy mogę coś takiego zrobić i ile razy już zrobiłem. Wciąż czekam na inne propozycje rozwiązania problemu z brakiem polskich znaków po eksporcie do joomli. Mam ten sam program co Wojtek.

7

Odp: Problem z polskimi znakami

Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu poza nowym kontem w systemie ??