1 (edytowany przez piotr760 2015-08-04 14:55:24)

Temat: Artisteer.4.3.0.60745 + Themler. Instalacja.

Witam.
Dostałem właśnie od Artisteer wiadomość, że są nowe rozwiązania dochodzi Themler jako wspólnie działające narzędzi i wspólnie uzupełniające się.
Myślę, że to dobry krok.

Posiadam licencję na wersję standard to i chciałem uzupełnić, czy też rozbudować możliwości Artisteer.
Pobrałem Themler dla Windows.

Zaczynam instalować a tutaj szok !
http://dl.dropbox.com/u/16861891/screen … 155449.png
Instalator zmusza mnie do zainstalowania Google Chrome. Nawet po anulowaniu instalacji (której i tak nie można przeprowadzić dalej) program włącza mi firefox od razu na stronie Chroma z zachętą do pobrania !

Ręce mi opadły ponieważ nie używam tej przeglądarki i używać nie będę.
Jest ona narzędziem inwigilacyjnym do którego zresztą Google się przyznały.

Używam Firefox od wielu wielu lat dodatkowo mam też szybką i stabilną  przeglądarkę Cyberfox (oparta na firefox).

Czy ktoś może wie jak ominąć ten skandaliczny problem zmuszania mnie do jakiejś przeglądarki?

Teraz sytuacja wygląda tak, że posiadam licencję na Artisteer i zgodnie z nowym wyjaśnieniem w regulaminie w ramach tej licencji otrzymuje się właśnie Themler. No ale nietstety nie mogę z tego skorzystać nie z mojej winy. Jak wiemy nie wolno zmuszać użytkowników do konkretnej przeglądarki. Tak robił przez wiele lat Microsoft i dostał za te praktyki bardzo wysokie kary.

Wspomnę,że to dobry krok firmy tworzącej Artisteer, ponieważ ładnie można z Themlerem wyeksportować szablon do PrestaShop co jest extra rozwiązaniem zwłaszcza patrząc na wysokie koszty zakupu szablonu do tego sklepu. Chciałem sprawdzić jak to będą wspólnie działać w praktyce te 2 programy.

Proszę o Wasze uwagi w tym temacie.
Pozdrawiam

2 (edytowany przez kkarnas 2015-08-07 15:00:02)

Odp: Artisteer.4.3.0.60745 + Themler. Instalacja.

Pomijając fakt opisany powyżej dorzucę dwa grosze.  Szkoda, że Artesteer został pozostawiony sam sobie bo jest to kapitalne narzędzie do budowy podstawy szablonu (przynajmniej w moim przypadku) potem i tak sporo kodu poprawiam ręcznie. Teraz trzeba się będzie uczyć czegoś nowego i jak na razie po pierwszym odpaleniu  blank_themler_joomla_theme.zip  w joomli mam spore obawy co do intuicyjności zwłaszcza, że trzeba mieć już jakąś zawartość strony wprowadzoną (menu, artykuły, moduły) aby oglądać "na żywo zmiany". Może to dobra droga producentów, ale jak na razie jestem średnio przekonany. Ciekawe ile będzie kosztować licencja w wersji finalnej ?

3

Odp: Artisteer.4.3.0.60745 + Themler. Instalacja.

Ja mam prośbę. Może mi ktoś powiedzieć jak ten nowy program odinstalować. Śmieszne jest to ale nie mogę nigdzie znaleźć takiej opcji. Mam system windows 10 i artister mi na nim pracował. Od wczoraj mam zainstalowany ten nowy program i już mi artister nie działa. Odinstalował go i zainstalowałem ponownie ale nadal nie chce się odpalić. Szukam jak odinstalować ten Themler ale w systemie win10 się nie da bo nie ma takiej opcji nawet w plikach programu. Pracowałem na artsterze teraz nie mogę już na nim pracować bo powstał nowy. To jest chore. Mam nadzieję że mi ktoś pomoże jakoś się tego pozbyć bo bardzo mi artister jest potrzebny

4

Odp: Artisteer.4.3.0.60745 + Themler. Instalacja.

Mam pyatnie do Piotra 760
czy udało się rozwiązać problem - mam dokładnie to samo.....
pilnie potrzebuję rozwiązania
pozdr. Leslaw

5

Odp: Artisteer.4.3.0.60745 + Themler. Instalacja.

Themler to genialne rozwiązanie które potencjałem swoich możliwości , GRUBO wyprzedza Artristeera . Zasada i koncepcja jego działania , sprawia że Artisteera w tej postacie w jakiej go znamy , nawet nie zbliży się do tego co można wykonać  w Temlerze .