1

Temat: Budowa szablony

Witam mam prośbę czy wie ktoś jak zrobić żeby maim menu wyglądało podobnie jak top menu ze te przyciski  są tzn. prostokątne. zaokrąglone chce się pozbyć sam test podkreślmy.Wiem że można wyłączyć podkreślenie a chciałbym żeby  było jak top menu guziki.

2

Odp: Budowa szablony

Jest jeszcze coś takiego jak VerticalMenu (od wersji 2.4). Miłej zabawy.

3

Odp: Budowa szablony

Witam, a skoro mowa o menu ,to pozwolę sobie spytać dlaczego wygenerowane w szablonie z Artisteer VerticalMenu nie posada już takiego obstylowania  po wrzuceniu na Joomla! W stosunku do menu górnego w pliku txt do szblonu była info,że musi być umieszczony w User3,żeby działały style,ale o Vertical-u cisza. Próbowałam szukać jakiejś klasy czy id,żeby dopisać może rozszerzenie w Joomla!,gdzie jest możliwość dopisywania przyrostka klasy,ale nie mogę się rozeznać. Proszę o pomoc.
Anetta

4

Odp: Budowa szablony

Witaj, VerticalMenu umieszczasz w sekcji np. left lub right (w zależności gdzie zdefiniowałaś w Artisteerze), oczywiście te parametry jak i przyrostki klas CSS definiujemy w rozszerzenia>moduły>vmenu: pozycja:left, parametry rozrzerzone: przyrostki klas CSS dla menu i dla modułu: art-vmenu.
Pozdrawiam.

5 (edytowany przez Anetta 2010-08-20 17:07:10)

Odp: Budowa szablony

Dzięki, już działam....
Nie wiem dlaczego nie widzę podpozycji menu,pomimo ustawienia Rozwiń menu na TAK(w pozostałe parametry).Oraz w parametrach modułu najniższy poziom 3 i Podrzędne zawsze. Oczywiście przyrostek dodaje się w Moduł->Parametry Rozszerzone->Przyrostek klas CSS modułu. Styl już jest.Czy jeszcze coś?

6

Odp: Budowa szablony

jeszcze parametry:
styl menu: zgodność pionowo w tabeli
znacznik menu: vmenu

7

Odp: Budowa szablony

qwerty napisał/a:

jeszcze parametry:
styl menu: zgodność pionowo w tabeli
znacznik menu: vmenu

znacznik ID menu?   pionowo w tabeli ustawiłam ( a gdzieś czytałam,że to dotyczy tylko ustalaniu zgodności wstecz do Joomli 1.0-ciekawe)
sad  i tak nie jest to ,co powinno...
Generalnie eksperymentuje już na localu,ale pierwsze parę stron przeniosłam "na żywca" ze starej strony-naniosłam poprawki i proszę zerknąć na efekt.
http://www.atena.c0.pl/  gdzie szukać jeszcze przyczyny?