1

Temat: user3 klonowanie ustawień

Witam wszystkich .User3 w templacie do joomla wykonanej w artisteerze to jak wiadomo górne menu.Jego wywołanie znajduje się zaraz po class="art-Header"

Chciałbym  stworzyć dodatkowy boxpo za całym ustawiniem w pozycji zaraz po  div id="art-main .I teraz pytanie jak sklonowąć ustawienia css dla tego boxu który nazwe powiedzmy "nawigacja góra" aby były takie same  jak user3

Do jakiej klasy podpięty jest user3???
W kodzie css to wygląda mi na "kilometr kodu  kodu" od /* begin Menu */
/* menu structure */*  MenuItem */*  MenuSeparator */*  MenuSubItem */

2

Odp: user3 klonowanie ustawień

Witaj, strasznie niezrozumiale opisujesz swój problem. Z tego co zrozumiałem, to chcesz dodać jeszcze jedno (dodatkowe) menu gdzieś tam (nieistotne gdzie).
Obszar "user3" nie ma przypisanych klas ani stylów. Formatowanie odbywa się poprzez definicje klas dla modułu, który jest w tym obszarze umieszczony, w Twoim przypadku mod_mainmenu, to art-menu i art-nav w template.css Dodatkowo moduł mainmenu definiowany jest  w pliku html\mod_mainmenu\default.php

3

Odp: user3 klonowanie ustawień

Po prostu chciałem stworzyć dodatkowy box(div)  PO ZA OBSZARAMI  które stworzył artisteer gdzie mógłbym coś tam wywołać .W tym przypaku chodziło o stworznie górne menu z z takim samym wygladem i mozliwościami jak dzieje się to w pozycji user3 możliwość rozwijania podmenu.Czyli art-menu i art-nav..I mażyło mi sie przypisanie jakiegoś fragmentu kodu z css do nowo stworzonej pozycji(diva) gdzieś na samej górze smile

4

Odp: user3 klonowanie ustawień

Stworzenie dodatkowego boxa nie stanowi problemu. Wystarczy w pliku index.php templatki dodać div-a, np:

<div class="module_nowy_box">
<jdoc:include type="modules" name="nowy_box"/>
</div>

w pliku templateDetails.xml dodać definicję obszaru:

<positions>
<position>nowy_box</position>
</positions>

w pliku template.css dodać formatowanie stylu diva:

div.module_nowy_box
{
  position: absolute;
  height: 33px;
  top: 15px;
  right: 20px;
  z-index: 101;
  width: 500px;
  font-size: 12px;
text-align: right;
}

No i na koniec w ustawieniach modułu wybrać nowe pozycję "nowy_box" i w zaawansowanych dopisać przyrostek klas css:
"_nowy_box"

Jeżeli chodzi o menu, to sprawa się trochę komplikuje, ponieważ styl mod_mainmenu powiązany jest z pozycją "user3" templatki. Jak będę miał dłuższ chwilę, to sprawdzę, co da się zrobić. Powyższy przykład pozwala wyświetlić menu w trybie "tekstowym".

5

Odp: user3 klonowanie ustawień

Rozwiązałem to  troszeczkę inaczej.Stworzyłem dodatkowy box(div).Na samym szczycie "piramidy" zaraz po <div id="art-main"> I tutaj przeniosłem wywołanie pozycji user3
<jdoc:include type="modules" name="user3" />.Całe formatowanie i funkcjonalność pozycji zadziałao automatycznie w tym nowym miejscu z takim samym wyglądem jak miało to miejsce wcześniej kiedy pozycja user3 tkwiła zaraz po  <div class="art-Header">
    <div class="art-Header-jpeg"></div></div>

A w pozycji user3 pierwotnej .Nie stety trzeba wywołać coś innego żeby pozycje się nie dublowały przy publikowaniu.A swoja droga to drążyłem to przez zwykła ciekawość.Po prostu chciłąbym lepiej zrozumieć ten program "od kuchni" .Jakimi schematami sie posługuje.I jak bardzo różni sie to wszystko od pisania całego kodu "na piechotę"

Pozdrawiam