1

Temat: Dostosowanie pozycji modułów

Witam
Czy w Artisteer można samemu ustalić pozycje modułów? Tzn. wstawienie pozycji modułu tak gdzie mi się podoba? Jak to wykonać?

2

Odp: Dostosowanie pozycji modułów

Nie nie istnieje taka możliwość z "automatu".Można ustawić wymiary modułów.Ale co do ich innego rozmieszczenia niz to przewidzieli programisci to trzeba dokonać tego .Ręcznie w pliku css. i index.php

3 (edytowany przez Kermax 2011-02-10 16:39:44)

Odp: Dostosowanie pozycji modułów

Tor_ chyba się mylisz w w samym Joomla można ustawić pozycję modułów.
A dla ciebie urban wchodzisz w menu "rozszerzenia" następnie w "moduły", wybierasz moduł w którym chcesz zmienić pozycję i klikasz w niego, w okienku "Szczegóły"(pierwsze po lewej) masz listę "pozycja" i jest ich od zatrzęsienia chociaż ich pozycje są ustawione przez twórców. wink

edit

PS. to wszystko robisz w zapleczu joomla big_smile

4

Odp: Dostosowanie pozycji modułów

Kermax, nie do końca z tym  się zgadzam. To co piszesz to jest zmiana przypisania wybranego modułu do zaprojektowanego w szablonie miejsca tej pozycji. Oznacza to, że projektując szablon przewidziałem pewien obszar dostępny dla użytkownika szablonu do wykorzystania, a inny nie. Dla przykładu: w moim szablonie nie przewiduje możliwości "zagospodarowania" pozycji "left side", więc użytkownik szablonu, pomimo że dowolnemu modułowi przypisze standardowo dostępną w Joomli pozycję left to i tak się tam nic nie wyświetli.
Arti w wersji 3 (3.0.0.35414) pozwala na więcej jeśli chodzi o rozmieszczenie modułów (i pozycji), ale nie na tyle, by można projekt dopasować do wymagań każdego klienta. Niestety jak na razie kodowanie w plikach css i index jest niezbędne, jeżeli chcemy aby szablon wyglądał oryginalnie lub tak jak życzy sobie klient. Zastanawiałem się jakiś czas temu jak to mogło by wyglądać w programie (interfejs) i doszedłem do wniosku, że i tak bez choćby podstawowej znajomości css-ów się nie obejdzie. I może to by było dobre, ze względu na niebezpieczeństwo rozjeżdżania sie szablonu. Czasem lepiej wiedzieć co się robi i nad tym panowć, niż coś zrobić i nie mieć pojęcia dlaczego po pewnym czasie nie działa.

5

Odp: Dostosowanie pozycji modułów

Witam
Dokladnie tak jak mówi qwerty.To projektant szablonu ustala pozycje modułów i ich ilośc jaka mozesz wywołac na szablonie  jak również sposób w jaki ma się to odbywac z  silnika joomli.Najpierw w pliku index.php tworzonego szablonu definiujemy ilosc wywoływanych modułów.Następnie w pliku css. określamy ich położenie na  przygotowanym projekcie graficznym.Artisteer nazuca tutaj swój rozkład i pomysł .Który w zasadzie jest sztywno określony.
Pozdrawiam.