1

Temat: Joomla 1.5 - Szablon nie działa

Witam,
Mam problem, po stworzeniu i wyexportowaniu szablonu za pomocą artisteer 2, wrzucam go na serwer do joomli 1.5, ustawiam domyślnie go w zapleczu i okazuje się że jest on błędnie wyświetlany. Nie pojawia się menu, ani żaden artykuł. Jedynie baner i foother. Próbowałem stworzyć inny szablon i jest to samo. W przypadku wordpress, layout interpretowany jest poprawnie. Ktoś wie czym to jest spowodowane?

2

Odp: Joomla 1.5 - Szablon nie działa

Witam, a czy na standardowych szablonach joomli działa prawidłowo? Czy generowałęś ZIPa i w jaki sposób "wrzuciłeś" go na serwer (przez instalatora czy ftp)?

3

Odp: Joomla 1.5 - Szablon nie działa

Dobrze było by podawać adres serwisu, wtedy kilkoma narzędziami można szybko określić co jest nie tak.

4

Odp: Joomla 1.5 - Szablon nie działa

Teżto mam:(
czy ktoś wie czy to z powodu braku jakiegoś modułu czy czo?

5

Odp: Joomla 1.5 - Szablon nie działa

Widzę, że większość postów jak na razie dotyczy błędnie wyświetlanych templatek wykonanych w Art-ie. To trochę dziwne, wykonałem kilka stronek (kilkanaście szablonów w  wersjach 2.3 i 2.4) i wszystko śmiga aż miło. Problemem raczej nie są templatki, a Joomla i wszystkie problemy z nim związane. W perwszej kolejności sprawdził bym prawa dostępu do plików w katalogu z templatką. Potrafią się rozjechać, zwłaszcza jak coś się "grzebnie" z palca w kodzie. Następna sprawa to obsługa błędów - koniecznie włączyć i czytać komunikaty. Ważny jest też serwer (lub dostawca hostingu). W moim przypadku jeden z klientów musiał zmienić serwer, bo niektóre mody joomli nie działały prawidłowo. Generalnie powinniście zamieścić linki do stronek, to byłoby łatwiej ocenić, gdzie jest problem.
Dajcie znać jak rozwiążecie problem - to inni będą mieli łatwiej.

6

Odp: Joomla 1.5 - Szablon nie działa

Hmm qwerty chyba jednak nie joomla jest problemem tylko pewne detale w szablonach i modułach do nich. O ile dobrze rozumiem to wiele problemów z tego forum wynika z nie wpisania przytostku klasy CSS w mod menu. A więc tak idziemy na zaplecze do Rozszerzenia->moduły->moduł naszego wertykalnego menu->parametry rozszerzone i w polu Przyrostek klas CSS modułu wpisujemy art-vmenu . Tym sposobem uzyskamy przyciski menu takie jakie wygenerował nam artisteer. Jeśli chodziło Wam o coś innego to piszcie.

7

Odp: Joomla 1.5 - Szablon nie działa

Witam,
u mnie po wprowadzeniu art-vmenu nie do końca jest ok-nie widać pozycji menu podrzędnych pomimo zaznaczenia wyświetlania zawsze.Poza tym nie zmienia się kolor aktywnej pozycji menu po kliknięciu na nim i otwarciu się artykułu-jeśli dobrze tłumaczę ,ale proszę spojrzeć www.atena.c0.pl - teraz dalej uzupełniam  stronę na localu ,ale żeby pokazać naniosłam to na na pierwsze atrykuły zrobione na serwerze zewn. na żywca.

8 (edytowany przez qwerty 2010-08-23 13:18:13)

Odp: Joomla 1.5 - Szablon nie działa

Anetta, nie dubluj wątków do jednego problemu. Podeślij link na priva do zzipowanego szablonu to będę mógł sprawdzić po czyjej stronie leży wina - szablonu czy konfiga Joomli.

9

Odp: Joomla 1.5 - Szablon nie działa

No,ok. Nie wiedziałam,że tak można.

10

Odp: Joomla 1.5 - Szablon nie działa

Szablon jest o.k. - vmenu działa. Masz problem z konfigiem Joomli.

11

Odp: Joomla 1.5 - Szablon nie działa

Witam
- mam taki problem, że kiedy pobieram szablon, ładuję go na mój serwer i rozpakuje, to nie widac go na zapleczu joomli w szablonach...tak jakby go nie było... na 10 szablonów tylko jeden mi odpala.. proszę o podpowiedz..

12

Odp: Joomla 1.5 - Szablon nie działa

Chris, jak rozumiem ładujesz na ftp i instalujesz w joomla z katalogu tak? Spróbuj zainstalować szablon normalnie z paczki. Paczka oczywiście powinna byś zapisana w formacie zip (np. szablon1.zip). Czyli wchodzisz do instalatora i w polu "instaluj z pakietu" kliknij wybierz, wskaż odpowiedni plik szablonu z rozszerzeniem właśnie zip i następnie daj wczytaj plik i zainstaluj. Jeżeli tak się nie uda to po prostu rozpakowany folder z szablonem ręcznie przenieś na ftp do folderu templates w swojej joomli.