1

Temat: vertical menu - submenu

coś mi się nakopało - mam vertical-menu z artisteer 2.5 i teraz nie wiem jak tu ustawić, żeby po kliknięciu w jakiś tam element rozwijało mi się submenu.

teoretycznie w szablonie to działa (w artisteerze), w module mainmenu mam ustawione podrzedne zawsze na tak, poziomy na 0 i 1. Submenu oczywiście też mam pododawane

i nie działa... hmm

jakieś pomysłY?

2 (edytowany przez qwerty 2010-09-26 10:24:25)

Odp: vertical menu - submenu

Juz o tym było, tylko nie chciało sie poszukać lol
http://artisteer-polska.pl/forum/viewtopic.php?id=29
http://artisteer-polska.pl/forum/viewtopic.php?id=31

3

Odp: vertical menu - submenu

Tamto czytałem i nic nie zmieniło. Myk polega na tym, że nadrzędna pozycja menu musi być odwołaniem do artykułu. Jeśli ustawię na separator to wtedy nie działa.

4

Odp: vertical menu - submenu

VericalMenu - jak to zrobić:
1. Projektant menu: utwórz -> nazwa, tytuł, opis: dowolne, tytuł modułu: vmenu!!! Zapisz.
2. Rozszerzenia -> Moduły -> vmenu -> Parametry modułu:
- Nazwa menu = taka jak w projektancie,
- Styl menu = zgodność - pionowo w tabeli,
- Poziom główny = 0,
- Najniższy poziom = 2 lub więcej
- Podrzędne zawsze = tak   
Paramety rozszerzone:
- Znacznik ID menu = vmenu
- Przyrostek klas CSS menu = art-vmenu
- Przyrostek klas CSS modułu = art-vmenu
- Maks. ilość poziomów = 10
3. Menu -> VericalMenu (nazwa z projektanta) -> utwórz
- Wybierz typ pozycji menu = dowylny wybrany z listy
- dla podpozycji pamiętać o wybraniu nadrzęnej w "Nadrzędna pozycja"

to chyba wszystko - powodzenia smile

5

Odp: vertical menu - submenu

qwerty napisał/a:

2. Rozszerzenia -> Moduły -> vmenu -> Parametry modułu:
....
3. Menu -> VericalMenu (nazwa z projektanta) -> utwórz
- Wybierz typ pozycji menu = dowylny wybrany z listy
- dla podpozycji pamiętać o wybraniu nadrzęnej w "Nadrzędna pozycja"

to chyba wszystko - powodzenia smile

cześć próbowałem to na kilka sposobów robić ale w joomla 1.5.20 nie ma takiego modułu vmenu wybiera się tylko ten główny Menu i tam ustala parametry.

i gdzie wykonać ten punkt 3?

pozdrawiam

gienio22

6

Odp: vertical menu - submenu

Niedokładnie przeczytałeś pkt 1. (lub nie zrozumiałeś)
W porojektancje menu, jak tworzysz nowe menu to podajesz 4 parametry:
1. Nazwa menu - unikalna nazwa menu
2. Tytuł - dowolny (w zasadzie nieistotny)
3. Opis - dowolny (w zasadzie nieistotny)
4. Nazwa modułu - wpisujesz "vmenu" - i taki moduł zostaje dodany do rozszerzenia->moduły, który to modyfikujesz jak już wcześniej pisaem (pkt 2).

Powodzenia!

7

Odp: vertical menu - submenu

qwerty, wielkie dzięki działa, przeszukałem pół internetu i nigdzie nie było tak jasno napisane.

8

Odp: vertical menu - submenu

eristoff - nie ma za co, po to jest to forum. Chętnie się podzielę z Wami moją wiedzą. Niestety martwi mnie fakt, że z każdym nowym wydaniem Artiego, zmienia się konstrukcja tworzonych CSS-ów, a w związku z tym "ręczny" rozwiązania pewnych problemów silnie związane są nr wersji programu. sad
Generalnie mam plan zamieszczenia w uporządkowany sposób napotykanych problemów na moim blogu. Ale na razie to plan, bo czasu trochę brak.

9

Odp: vertical menu - submenu

. Menu -> VericalMenu (nazwa z projektanta)

to znaczy że nie moge dowolnie nazwać menu???

i co to znaczy nazwa z projektanta ??? ta z nagłówka czy inna no i czy ze spacjami czy razem pisana????

10

Odp: vertical menu - submenu

vivooo napisał/a:

. Menu -> VericalMenu (nazwa z projektanta)

to znaczy że nie moge dowolnie nazwać menu???

i co to znaczy nazwa z projektanta ??? ta z nagłówka czy inna no i czy ze spacjami czy razem pisana????

Przeczytaj uważnie 4-ty post (od początku do końca wszystkie punkty) tego wątku, a następnie przejrzyj całe menu zaplecza joomli. Jeżeli nie skojarzyłeś, gdzie to jest "poukładane", to zacznij od początku i aż do skutku. Niestety na robienie screenów wraz z opisami nie mam czasu. Powodzenia!

11

Odp: vertical menu - submenu

No własnie zrozumiałem chyba aż za bardzo....

nie precyzyjnie tylko jest napisane to:

- Nazwa menu = taka jak w projektancie,

i tylko tego nie rozumię bo albo ta nazwa jest stała zaszyta w kod itp albo można ją zmienić w artisteer czego jak do tej pory nie udało mi się znaleźć....

Nie gniewaj sie proszę że jestem taki upierdliwy ale dla mnie powyższe sformułowanie jest dwuznacznie napisane i niedoprecyzowane.....

Pozdrawiam

12

Odp: vertical menu - submenu

1. Projektant menu: utwórz -> nazwa, tytuł, opis: dowolne, tytuł modułu: vmenu!!! Zapisz.
2. Rozszerzenia -> Moduły -> vmenu -> Parametry modułu:
- Nazwa menu = taka jak w projektancie,

Właśnie jest to dokadnie sprecyzowane. Nie potrafisz jedynie zrozumieć, że tworząc menu w projektancie nadajesz "dowolną" jego nazwę, ale przy tworzeniu modułu, nazwa menu w parametrach musi być identyczna z nadaną nazwą menu w projektancie. Jest to warunek konieczny do powiązania modułu mod_mainmenu z menu przez Ciebie utworzonym. Zresztą chyba nie ma możliwości pomyłki, bo jest tam rozwijana lista wyboru z projektanta. Oczywiście tytuł modułu nie ma nic wspólnego nazwą menu.
Pozdrawiam

13

Odp: vertical menu - submenu

Dzięki serdeczne za wyjaśnienie.....

Jeszcze raz wielkie sorki za moją ciemnotę.... kurcze tyle razy to czytałem i nie mogłem tego załapać..... hmm   hehhhh najciemniej pod latarnią....

14

Odp: vertical menu - submenu

Witam, mam problem z poprawnym wyświetlaniem vertical menu w joomli Wersja 1.7.1. Wszystko ustawiam jak w poprzednich edycjach czyli
Znacznik ID menu = vmenu
Przyrostek klas CSS menu = art-vmenu
Przyrostek klas CSS modułu = art-vmenu

Z tym tylko , że w projektancie menu : Projektant menu: utwórz -> nazwa, tytuł, opis: dowolne, tytuł modułu: vmenu!!!  nie ma możliwości wyboru modułu przynajmniej ja nie widzę smile. Jedynie tytuł , typ menu, opis . Tak więc wybrałem nowy moduł > menu > zmieniłem nazwę na vmenu i parametry ustawiłęm jak powyżej i nic.  I nie bardzo wiem jak to ugryźć . Z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam.

15

Odp: vertical menu - submenu

problem rozwiązany, wkradł się jakiś błąd przy eksporcie szablonu, po ponownym zapisaniu projektu oraz wyeksportowaniu templatki do joomli problem przestał istnieć i vmenu wyświetla się prawidłowo.