Temat: gorne menu rozwijane

witam. Podpielam sie pod posta m_arcina ale nikt nie odpowiedzial wiec ponawiam nurtujace mnie pytanie :
Pracuje na artisteer 2 i joomla 1.5.
Zrobilam piekny szablon z rozwijajacym sie top menu. Po przeniesieniu do joomli szablon wyglada swietnie ale nie moge ustawic menu. Co zrobic zeby dodac podpozycje do pozycji menu?
Mam topmenu w pozycji "user3" szablonu, w parametrach modulu ustawiony najnizszy poziom= 1.  Pomozcie please, nie daje rady.
Pzdr

2

Odp: gorne menu rozwijane

Podpozycje tworzysz tak samo jak pozycję, czyli w projektant > topmenu > utwórz - tyle tylko że w opcji "nadrzędna pozycja" wskazujesz tę nadrzędną dla tej podpozycji.

Pozdro

3

Odp: gorne menu rozwijane

Wrocilam po dlugich wakacjach spowodowanych brakiem neta sad . Qwerty dziekuje za odpowiedz. Szukalam jakichs skomplikowanych operacji a tu taka prosciutka sprawa. Najciemniej jest pod latarnia:)
Dzieki wszystko smiga tak jak powinno, pozdrawiam

4

Odp: gorne menu rozwijane

Hej, kombinuję i kombinuję, przeczytałem wszystkie wątki na stronie na temat vmenu, także ten na stronie http://www.artisteer.com/?p=help_joomla
.

Pytanie czy W artiseteer 2.3 działa vmenu?? Normalnie mam opcję w programie włączenie lub wyłaczenie submenu ale w helpie wyraźnie jest napisane "Starting with Artisteer 2.4 you can use an art-vmenu Module Class Suffix "
Zgłupiałem!!

Robiłem wszystko tak jak w wątku i jedynie co to moje vmenu pokazuje się nad top menu jako osobne. Nic się nie rozwija mad

5

Odp: gorne menu rozwijane

Ew128 napisał/a:

Robiłem wszystko tak jak w wątku
http://artisteer-polska.pl/forum/viewtopic.php?id=38
i jedynie co to moje vmenu pokazuje się nad top menu jako osobne. Nic się nie rozwija mad

Metodę prób i błędów przecwiczyłem na maxa big_smile.
ale tak się zastanawiam no bo skąd Joomla ma wiedzieć że właśnie po najechaniu na "kontakt" ma wyświetlić submenu a po najechaniu na start nie.

Gdzie jest przypisanie Submenu (vmenu) do konkretnej pozycji nadrzednej??

6

Odp: gorne menu rozwijane

ale tak się zastanawiam no bo skąd Joomla ma wiedzieć że właśnie po najechaniu na "kontakt" ma wyświetlić submenu a po najechaniu na start nie.

Tworząc pozycję menu musisz wskazać "nadrzędna pozycja" (tworząc strukturę drzewa) - i po tym właśnie joomla wie, że chodzi o submenu. Jeżeli chodzi o vmenu to albo submenu jest widoczne zawsze, albo należy kliknąć w menu główne aby je rozwinąć. Cały "silnik" menu opiera się na sylach CSS (punktory i ich pochodne).