Temat: Edycja kodu HTML i CSS

Czy w wersji najnowszej programu Artisteer Home/Academic jest możliwość całkowitej edycji kodu HTML i styli CSS za pomocą np. notatnika, notepad ++ itp.?

Pytam, ponieważ przymierzam się do zakupu programu, jednak chciałbym mieć ewentualną pełną kontrolę nad wygenerowanym szablonem. smile

2

Odp: Edycja kodu HTML i CSS

Witam.
W wersji 4.0 można edytować kod html poprzez prawy klik -> edytuj źródło HTML. Jest to możliwe dla różnych elementów takich jak: treść wpisu/artykułu, stopki, bloków itp. Nie ma jednak możliwości zbiorczej edycji całego kodu. Wynika to z faktu, iż program generuje kod html na bazie tego co zdefiniuje użytkownik w samym programie i trudno byłoby aby program umożliwia odczytanie ustawień, których sam nie posiada. Kod można oczywiście dowolnie modyfikować już po eksporcie. Co do style CSS to można dopisać własne style poprzez Home -> Opcje -> Opcje CSS.

pozdrawiam...

3

Odp: Edycja kodu HTML i CSS

Jeszcze dopytam...

1. Znalazłem stronę wykonaną Artisteer'em z linkiem do podstrony o takiej konstrukcji: przykładowa-strona_pl/index.php?option=com_content&view=article&id=107:responsive-web-design-hit-sezonu-w-omnisure-rc&catid=3:ze-wiata-omniwod&Itemid=29

W np. WordPres nie ma problemy zmienić struktury linków na bardziej przyjazne pod kontem SEO np. przykładowa-strona_pl/blog/artykuł

A czy nie ma problemu ze zmianą struktury linków po wygenerowaniu szablonu w tylko HTML

2. Czy nie ma ogólnych problemów z pozycjonowaniem strony, która została stworzona w Artisteer (czytałem, że program generuje dużo kodu)

3. Czy Artisteer są ikonki portali społecznościowych np. facebook "Lubie to", Google +, Twitter itp.?

4. Czy jest wsparcie dla technologii mobilnych?

4

Odp: Edycja kodu HTML i CSS

Jeszcze dopytam...

1. Znalazłem stronę wykonaną Artisteer'em z linkiem do podstrony o takiej konstrukcji: przykładowa-strona_pl/index.php?option=com_content&view=article&id=107:responsive-web-design-hit-sezonu-w-omnisure-rc&catid=3:ze-wiata-omniwod&Itemid=29

W np. WordPres nie ma problemy zmienić struktury linków na bardziej przyjazne pod kontem SEO np. przykładowa-strona_pl/blog/artykuł

A czy nie ma problemu ze zmianą struktury linków po wygenerowaniu szablonu w tylko HTML

Jeśli tworzysz witrynę lub blog to możesz zmienić domyślny adres podstrony na własny (dodawane jest rozszerzenie .html a podstrony umieszczana są za nazwą strony). Jeśli tworzysz szablon dla jakiegoś systemu CMS to strukturę ustalasz już w samym CMS.

2. Czy nie ma ogólnych problemów z pozycjonowaniem strony, która została stworzona w Artisteer (czytałem, że program generuje dużo kodu)

Ilość kodu została w ostatnich wersjach mocno zmniejszona. Poza tym spójrz na ilość kodu w CMS typu Joomla itp. Wg mnie ma to średnie znaczenie dla pozycjonowania. Ważniejsze jest to aby były poprawnie stosowane nagłówki, meta tagi itp.

3. Czy Artisteer są ikonki portali społecznościowych np. facebook "Lubie to", Google +, Twitter itp.?

Możesz dodać to samemu edytując kod HTML.

4. Czy jest wsparcie dla technologii mobilnych?

Najnowsza wersja obsługuje tzw. Responsive Web Design dzięki czemu szablon dużo lepiej dopasowuje się do węższych czy mniejszych rozdzielczości. Dzięki temu szablony wyświetlają się znacznie lepiej na urządzeniach mobilnych niż wcześniej.

pozdrawiam...