1 (edytowany przez Wizzardius 2012-10-22 12:09:12)

Temat: Artisteer - dla kogo

Hej witajcie!
Ja z małym pytankiem. Dla kogo jest program Artisteer?
Grafiką troche juz się zajmuje, lubie robić laye, i je ROBIE (jak mam wene ;p). Już od dłuższego czasu myśle nad zrobieniem swojego portfolio. Problem jest jeden - nie umiem kodować. Kompletnie nie znam się na htmlu, css, php itp, a biorąc pod uwage to, że pisanie kodu jest dla mnie śmietelną nudą (a nie mam nikogo do współpracy, co UMIE kodować), myślę nad Artisteerem.
czy Artisteer spełniłby moje oczekiwania? Pamiętam kiedyś triala uzywałem (wersja 3. coś) to pare rzeczy mnie denerwowało, ale generalnie robota szła.
Czy w Artisteerze zrobie sobie każdy layout jaki sobie tam wymajstruje w PS'ie?
I jeżeli mam zamiar robić laye pod Joomle, to nawet nie ma co myśleć o wersji Home/Academic, prawda?


PS Jest jakaś darmowa alternatywa Artisteera?

2

Odp: Artisteer - dla kogo

Witaj kolego

W swoim poście poruszasz dwie różne sprawy, które należy rozdzielić:

1) Artisteer - narzędzie do tworzenia szat graficznych stron i jego układu. W skład tworzenia takiej templatki wchodzi również element graficzny więc w Twoim przypadku to jest wyśmienita sytuacja.

2) Natomiast wspomniałeś o kodowaniu i Joomla. Otóż Artisteer nie koduje stron. Joomla czy inne CMS to one kodują i w nich wkładasz treść strony a nie w Artisteer. Joomla jest bardzo prostym ale i rozbudowanym narzędziem do tworzenia stron www. I co najlepsze co mnie osobiście się podoba możesz kodować w niej bez względu na to gdzie jesteś...tzn wystarczy mieć kompa z podłączeniem do netu i robisz co chcesz. W porównaniu do programów, w których pisze się strony jak Dreamweaver musisz mieć go zainstalowany właśnie na tym kompie. Joomla instalowana jest na serwerze gdzie masz stronę. I jest bezpłatna !!!

Jak coś to pisz....

Powodzenia

3

Odp: Artisteer - dla kogo

Heh, i w tym momencie się troche pogubiłem.
Sprawa jest prosta - "umiem" i lubie robić laye, ale nie umiem zrobić tak "żeby była z tego strona" np na Joomli. I teraz pytanie, czy moj problem (nieznajomość języków), zostanie pominięty gdy będe tworzył w Artisteerze? Tzn, robie laya w Photoshopie - wszystko ładnie, teraz to wszystko przenosze do Artisteera, klikam "Eksport" i tyle?

4

Odp: Artisteer - dla kogo

Wizz

Tak jak napisałem Artisteer służy tylko i wyłącznie do zrobienia "szkieletu strony" a treść strony już kodujesz w Joomli....

Tak robisz layout w Artisteer. Określasz pod co: Joomla, Html itp....i eksportujesz. W Joomli tylko instalujesz templatke, ustawiasz jaką domyślną i sru.

Ale to chyba to nie to forum aby gadać o Joomli. Wejdź sobie na www.joomla.pl