1

Temat: pytania... o "4" i scalaniu tabelki

hej, mam parę pytań, oto one:

1. szybkość przesuwania obrazów w nagłówku mogę ustalać tylko w wersji normalnej (nie akademickiej?)
2. jak otwieram program w nagłówku mam pole do wyszukiwania. jak je usunąć? bo jakoś nie potrafię.... sorry:)
3. czy ilość zdjęć jaką mogę dać w galerii i później będzie się otwierała w "lightboxie" jest ograniczona? czy mogę zrobić galerię z np. 100 zdjęć?
4. gdy dodaje 1 zdjęcie mogę ustawić je na środku strony, jednak gdy dodaje drugie jako pokaz slajdów automatycznie zdjęcia przechodzą mi do lewego marginesu. później już nie mogę tego wyśrodkować. to mały błąd programu czy ja coś źle robię?
5. czy mogę zmienić czas pokazu slajdów na stronie? jeśli jest to możliwe to pewnie tylko w wersji standardowej?
6. czy jak zrobię pokaz slajdów, to każde zdjęcie może mieć inny odnośnik?
7 rozumiem że ciągle nie można ustawić do każdej strony, podstrony innego podziału strony, innych bloków?
8. Mam tabele: 3 kolumny, 4 wersy/rzędy. I chcę w 3, ostatniej kolumnie scalić komórki. Jednak nie mogę zaznaczyć tylko komórek w ostatnim rzędzie bo jak próbuje je zaznaczyć (trzymam przycisk myszy naciśnięty) to zaznaczają mi się również poprzednie kolumny. Czy ktoś potrafi scalić komórki tylko w jednej kolumnie????

z góry dzięki za odpowiedzi:), pzdr marcin

2

Odp: pytania... o "4" i scalaniu tabelki

Kolego

Fajnie, że piszesz i szukasz odpowiedzi. Jednak zawsze to miło abyś napisał wpierw co Ty w tej materii zrobiłeś, odkryłeś albo jak próbowałeś rozwiązać swój problem. Tutaj nie siedzą jacyś eksperci, którzy czekają na jakieś pytania żeby odpowiadać. A nie jak napisałeś: "hej, mam parę pytań, oto one"

Moje odpowiedzi:

Ad1) nie miałem wersji akademickiej więc nie mam pojęcia

Ad2) po prostu usuń - zaznacz i naciśnij klawisz DELETE na swojej klawiaturze.

Ad3) póki co nie miałem problemów pakowałem ile wlezie.

Ad4) Slajdy możesz dowolnie ustawiać i najlepiej używaj opcji dostosuj obraz do wielkości slajdu.

Ad5) patrz punkt ad1 - w wersji standardowej jest to konfigurowalne.

Ad6) Tak przynajmniej jest w wersji standard

Ad7) ???

Ad8) Tabele robię w Joomli.

Pozdrówka

3

Odp: pytania... o "4" i scalaniu tabelki

cześć:)

jasne, masz rację. sorry za takie grubiańskie rozpoczęcie wątku!!!
wiec mam "3" i myślę nad zwyżką do "4". i wcześniej zainstalowałem sobie "4" żeby zobaczyć co nowego ma, czy jest sens wydać parę stówek. stąd te pytania.
powtórzę jeszcze sprawy nad którymi ciągle myślę:

moje pytanie nr 4. chyba się źle zrozumieliśmy. jak dodaje kolejny slajd to już nie mogę ustawić na środku strony zdjęć. automatycznie przechodzą na lewą stronę... tak jest zawsze?

7. chodzi o to że np. jedna strona otwiera mi się bez podziały na kolumny, a inna już tak i np. po prawej strona mam 3 loga sponsorów.

8. co do tabelki. jest może ktoś kto robi je tutaj w artistirze??? i potrafi scalić kolumnę?

pzdr i miłego weekendu, marcin

4

Odp: pytania... o "4" i scalaniu tabelki

Witam, możesz zmienić szybkość przesuwania obrazków w edycji pliku HTML
znajdziesz tam :

slideContainer.slider({
pause: 1000,
speed: 1000,

pozdrawiam
Bad