1

Temat: Alternatywny układ dla strony głównej

Witam,

Niektóre witryny mają inaczej wyglądającą stronę główną (powitalną) od pozostałych stron witryny z treścią.  Chciałby również uzyskać taki efekt w swoim serwisie.

Pomyślałem, że mógłbym to uzyskać:

1) tworząc nowy szablon (dla strony startowej – „powitalny”) modyfikując szablon już istniejący wykorzystywany dla reszty witryny.
Ale to rozwiązanie ma istotne wady – ponieważ jeżeli później zmodyfikuje w jednym szablonie element wspólny dla obu szablonów (np. zmiana pozycji logo w nagłówku) to w drugim szablonie  problemem może być uzyskanie dokładnie tej samej pozycji. Co skutkować będzie efektem przesunięcia przy przejściu miedzy podstronami.

2) Czytałem, że w ramach jednego szablonu Joomli może stworzyć  „alternatywny układ”.
Pytanie teraz czy w Artisteerze może stworzyć coś takiego?
A jeżeli tak, to w jaki sposób?

2

Odp: Alternatywny układ dla strony głównej

Nie wiem, czy już poradziłeś sobie z tym tematem? Bo jeśli jeszcze nie zacząłeś z tym mieszać, to proponuję się nad tym jeszcze zastanowić czy aby na pewno jest to dobry pomysł? Czy warto mieszać układy strony? Może teraz wydaje się to rewelacyjnym rozwiązaniem, jednakże nie wiadomo czy aby na pewno ten sposób prezentowania treści, spodoba się użytkownikom. Polecam Ci ten artykuł (tudzież filmik, jeśli nie chce Ci się czytać): http://webownia.pl/blog/uklad-strony-sc … e-zle.html. Przejrzyj i zastanów się, czy aby na pewno tego typu zmiany są dobrym rozwiązaniem akurat dla Twojej strony. Szkoda by było, żebyś pochopnie zrobił coś, czego później będziesz żałować. Szkoda Twojego czasu i energii wink Pozdrawiam!

3

Odp: Alternatywny układ dla strony głównej

Człowieku (do webownia) to jest spam!