1 (edytowany przez splukanamama 2014-07-15 11:50:36)

Temat: Polskie znaki - inny wygląd w przeglądarce

Witam!
Na początek wspomnę, że jestem zielona jeśli chodzi o tworzenie stron - staram się reaktywować swoją stronę dla Samotnych matek. Stowrzyłąm szablon w Artisteer, wgrałam na joomla i tu pojawił się błąd. Przeglądarki zmieniają czcionkę polskich znaków. Korzystam z rodziny Open Sans.
Przeszukałam internety, milion razy rozwaliłam pliki templatki, kombinowałam po omacku więc zdecydowałam się na krok ostateczny :
PROSZĘ O POMOC smile
Czy znacie może jakieś tutoriale które krok po kroku pokażą, jak np. przy takim problemie skorzystać z google fonts? Z wyjaśnieniem czy korzystać z kodu standardowego czy @import. Czy kody wklejac do pliku PHP jak wyczytałam na tym forum, czy do HTML jak sugeruje Google. Do plików szablonu czy ogólnych stronby...
Domyślam się, że to zapewne podstawowa wiedza...moja jednak nie sięga jeszcze podstaw smile
A może jest jakieś inne rozwiązanie, które nie wymaga samodzielnego wprowadzania zmian w kodach? Bo przyznam, że na tym zupełnie się nie znam.


Dodam jeszcze, że polskie znaki zmieniane są TYLKO w menu i nagłówkach bloków. W samej treści jest ok.

Jakieś pomysły?

2

Odp: Polskie znaki - inny wygląd w przeglądarce

Witaj,
Spróbuj zmienić w pliku szablonu (index.php):

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:700&amp;subset=latin-ext" />

Chodzi o te -ext na końcu, powinno pomóc.
smile

3

Odp: Polskie znaki - inny wygląd w przeglądarce

Dzięki!
Okazało się, że faktycznie przy eksportowaniu szablonu nie zaznaczyłam łacińskiego rozszerzonego. wink