1

Temat: Artisteer górne menu

Witam
Zrobiłem szablon w Artisteer 2 dla joomla 1.5, szablon wyświetla się poprawnie menu z lewej po dopisaniu do art-vmenu w Przyrostku klas CSS modułu również wyświetla się poprawnie. Niestety nie mogę sobie poradzić z górnym menu tym pod logo strony, mogę go wyświetlić wybierając pozycję top1 jednak nie jest wyświetlane tak jak to ustawiłem w artisteer domyślam się, że trzeba coś wpisać w  przyrostku kas css jednak nie wiem co hmm
Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam

2

Odp: Artisteer górne menu

Witam, topmenu zawsze w pozycji "user3" szablonu, jak ma się rozwijać pozycja podmenu: Extension -> wybierasz moduł topmenu -> parametry modułu -> Najniższy poziom = minimum "1".
Pzdr.

3

Odp: Artisteer górne menu

qwerty napisał/a:

Witam, topmenu zawsze w pozycji "user3" szablonu, jak ma się rozwijać pozycja podmenu: Extension -> wybierasz moduł topmenu -> parametry modułu -> Najniższy poziom = minimum "1".
Pzdr.


Dziękuję bardzo szukałem tego po necie ale jakoś nie mogłem rozwiązania spotkać a to takie banalne smile dzięki i pozdrawiam

4

Odp: Artisteer górne menu

Mam taki problem, chciałbym aby po najechaniu na którąś z opcji górne menu, rozwijany pasek był przeźroczysty. Da radę jakoś to zrobić?

5

Odp: Artisteer górne menu

no ja kurczę męczę się z tym górnym menu i męczę ... jakoś rady jakie znajduję w necie nie działają ... powiem prosto z mostu ... czy ktoś może tutaj napisać w sposób jasny i klarowny, jak skonfigurować poprawie to górne menu ???

6 (edytowany przez qwerty 2010-07-12 22:50:53)

Odp: Artisteer górne menu

Krzysiek napisał/a:

Mam taki problem, chciałbym aby po najechaniu na którąś z opcji górne menu, rozwijany pasek był przeźroczysty. Da radę jakoś to zrobić?

w pliku style.css temlatki szukasz sekcji:
.art-menu ul a
i dopisujesz poniższy kod, gdzie wartości "opacity" to procent nieprzeźroczystości. Cztery definicje dla różnych przeglądarek i zachowania "zgodności" z css.
{
opacity: 0.9; 
filter: alpha(opacity=90); 
-moz-opacity: 0.9; 
-khtml-opacity: 0.9; 
}
Druga metoda to dla pliku "images/subitem.png" możesz nada jakimś programem graficznym pożądaną przeźroczystość i go zapisać.

Asik713 - bez urazy, ale jak masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, to może metoda prób i błędów. A tak na marginesie rodzimego forum joomli nie polecam - bardzo ciężko coś znaleźć i jeszcze ten gburowaty Zwiastun ze swoją szukajką. Dużo ciekawych i przydatnych informacji na amerykańskiej stronie Artisteera.
Pozdrawiam

7

Odp: Artisteer górne menu

qwerty napisał/a:

Witam, topmenu zawsze w pozycji "user3" szablonu, jak ma się rozwijać pozycja podmenu: Extension -> wybierasz moduł topmenu -> parametry modułu -> Najniższy poziom = minimum "1".
Pzdr.

Witam jestem tu nowa witam wiec wszystkich serdecznie. Pracuje na Artisteer 2 i Joomla! 1.5
Zrobilam tak jak piszesz wyzej ale nie potrafie rozkminic tego topmenu. Jak w administratorze joomli dodac pozycje submenu? Jak robie dodaj mowa pozycje to wymienia artykul, rss, kontakt, wpinacz,  lacze zewnetrzne itd ale nic o submenu. Help bo juz wysiadam.

8 (edytowany przez qwerty 2010-08-23 13:14:54)

Odp: Artisteer górne menu

http://artisteer-polska.pl/forum/viewtopic.php?id=29
A tak na marginesie to musisz określić (przypisać) typ pozycji menu (w pierwszej kolejności) by mieć możliwość dalszej definicji pozycji menu.