1 (edytowany przez libia 2013-03-11 21:18:11)

Temat: Wyższość 3.1.48375 nad 4.0

Zaczynałam moją przygodę na wersji 3.1.48375, nie miałam żadnych problemów. W jeden dzień szablon z konfiguracją w joomli. Problem zaczął się jak pokusiłam się na aktualizację do wersji 4.0
1. Nowość! Responsive Web Design. Jak to się ma w praktyce?
W komórce brak zachowania proporcji kolumn, lewa kolumna nie stanowi 20% całości strony, wręcz wyświetla się na całości, pozostałe kolumny zjeżdżają na dół i szukaj tu prawej kolumny... hmm

Jak było w wer. 3.1.48375? Bez żadnych zaznaczeń itp, Szablon ładnie wpasował sie w komórkę, kolumny w niezmienionej proporcji wpasowywały sie do rozdzielczości komórki.

2. Art 4.0, od kilku dni walczę z modyfikacją moduły paginacji w joomli. Tego problemu nie było w 3.1.48375.

Zaś dodany lightbox to nie problem, wystarczy doinstalować skrypt. Ważniejsze wg mnie byłoby usprawnienie dodawania bloków, więcej możliwości. Rozbudowa konfiguracji bloków na równi z menu pionowym. Bo po co jest układać bloki obok menu pionowego skoro problem jest aby skonfigurować je na tyle by jednakowo się wyświetlały. W blokach brak jest możliwości podświetlania tła linków tak jak to jest w menu pionowym, albo możliwość umieszczania w nagłówku bloku np flash news.Czemu o tym nie pomyślano.

2

Odp: Wyższość 3.1.48375 nad 4.0

Witam.
1. Co do Responsive Web Design to nie jest on jeszcze dopracowany. Można go oczywiście wyłączyć jeśli w danym szablonie działa błędnie.
2. Co do problemów z paginacją to proponuję zgłosić problem do działu wsparcia za naszym pośrednictwem bądź bezpośrednio.

Z tego co wiem wyszło już kilka nieoficjalnych aktualizacji wersji 4 zawierających kolejne poprawki więc zapewne niedługo powinna zostać wydana wersja ze zbiorczymi poprawkami błędów zgłoszonymi przez użytkowników. Proponuję więc poczekać aż wyjdzie aktualizacja wersji 4 i wtedy przetestować. Niestety wersja 4 zawiera na tyle dużo nowości i zmian, że pojawiające się problemy są naturalne.

pozdrawiam

3

Odp: Wyższość 3.1.48375 nad 4.0

To dobra wiadomość, bo trochę mnie przytłaczają te utrudnienia. Zgłoszę problem.
Treść tego tematu miała na celu przedstawienie pewnych niedociągnięć, które jak dotąd udało mi się uchwycić pracując przy konkretnym szablonie. Zobaczymy jak to będzie przy innych szablonach. Co do paginacji, błąd leży w css, który źle współpracuje z modułem. Ja jednak czekam na aktualizację, gdzie można będzie projektować bloki tak samo jak menu pionowe, czyli z większą liczbą opcji. Tylko czy doczekam się przed wygaśnięciem mojej subskrypcji rocznej. No i po cichu jeszcze wersja gdzie będzie można projektować szablony pod Magento, PrestaShop i in.

4 (edytowany przez tom36 2012-12-22 16:52:29)

Odp: Wyższość 3.1.48375 nad 4.0

Może by tak  Admin podał linka do tych nie nieoficjalnych aktualizacji Pozdrawiam Wszystkich smile Wesołych Świąt Bożego Narodzenia Życzę

5

Odp: Wyższość 3.1.48375 nad 4.0

Witam.
Właśnie wyszła wersja 4.1 Beta.

pozdrawiam

6

Odp: Wyższość 3.1.48375 nad 4.0

admin napisał/a:

Witam.
Właśnie wyszła wersja 4.1 Beta.

pozdrawiam

Mam wersję 4.1.0.59861 i nadal mam problem ze skalowaniem strony w zalezności od wielkości ekranu.
Niestety na telefonie za wyjątkiem ładnego zwinięcia menu reszta jest masakryczna. widać tylko część lewej części strony sad
co w takim razie Artisteer4 ma do zaproponowania?
Czy mam wrócić do poprzedniej wersji 3....? Czy jest jakieś rozwiązanie w wersji 4?

7

Odp: Wyższość 3.1.48375 nad 4.0

Czy możesz podesłać adres strony, która błędnie się wyświetla? Rozumiem, że opcja Responsive Web Design jest włączona?

pozdrawiam

8

Odp: Wyższość 3.1.48375 nad 4.0

admin napisał/a:

Czy możesz podesłać adres strony, która błędnie się wyświetla? Rozumiem, że opcja Responsive Web Design jest włączona?

pozdrawiam

czy już coś wiadomo jak rozwiązać problem złego wyświetlania strony w urządzeniach mobilnych? Bo ja już straciłam nadzieję, że cokolwiek się zmieni, skoro dochodzą inne problemy z 4.1